do druku Ilustracja Infografika Lifestyle Styl życia zero waste

Woda kranowa

By

Temat ekologii jest mi bliski. Małymi kroczkami staram się zmieniać mój styl życia, ale nadal wiele pozostaje do zrobienia. Zatem ilustracje do tego tematu będą pojawiać się na pewno częściej, już mam pomysł na kolejną.

Rok temu zainspirowana tematem ‚zero waste’ i Lauren Singer (polecam zerknąć na jej yt i instagram bo wg mnie to co robi jest naprawdę niesamowite), postanowiłam zrobić pierwszy krok i zacząć pić wodę tylko z kranu. Wypowiedziałam wojnę butelkom plastikowym. O ile na wsi, gdzie pomieszkiwałam było to dosyć proste, zawsze piłam tam smaczną wodę z kranu, o tyle w Warszawie moje przyzwyczajenia i opór w stosunku do kranówki był silny. Tym bardziej, że byłam wtedy w ciąży i zwracałam o wiele bardziej uwagę na wszystko co trafia do mojego przewodu pokarmowego.

Ale przełamałam się i przetestowałam na sobie warszawską kranówkę. Potwierdzam, nadaje się do picia:). Nieprzegotowana, nieprzepuszczona przez żadne filtry u mnie w domu, prosto z kranu naprawdę daje radę.

O warszawskiej kranówce infografika poniżej, a także plakat do druku dla wszystkich którzy też już nie dźwigają plastikowych zgrzewek do domu!

 

Plakat A4

Pliki do pobrania tylko do użytku prywatnego. Brak zgody na modyfikowanie grafik, wykorzystywanie ich w celach komercyjnych, sprzedawanie oraz rozpowszechnianie bez wiedzy i zgody autora.

 

 

 

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.