do druku Ilustracja Infografika Lifestyle plakat Styl życia

Medytacja. Infografika i plakat

By

Hej, dziś trochę o medytacji. Jeszcze dosyć niedawno kiedy ktoś mówił, że medytuje zastanawiałam się o co chodzi? Modli się? Siedzi w pozycji kwiatu lotosu i wydaje taki i wypowiada dziwne mantry? Jest w jakimś półśnie? Jego duch opuszcza ciało i zwiedza świat?

Słowo medytacja kojarzyło mi się z takimi historiami: 200-letnia mumia mnicha wciąż żyje?

Aż od jakiegoś czasu coraz więcej osób, które obserwuje w mediach społecznościach zaczęło dzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z medytacją. Jedni podchodzą do tematu w sposób bardziej duchowy, jak np. Beata Pawlikowska (link do filmiku na youtube, gdzie można medytować z Beatą). Inni trochę bardziej swobodnie, tak jak np. Krzysztof Gonciarz, który nakręcił filmik w temacie.

A najfajniejsze jest to, że każde podejście jest dobre. Bo w medytacji (nie mówię o praktyce religijnej) chodzi o wyluzowanie, o wyjście  z tego kołowrotka myśli, który mamy przez cały dzień i spojrzeniu na nie z dystansu, skupieniu się np. na oddechu, na tym co tu i teraz. I tak przez np. 5 sekund i już. Medytowałeś/aś! Po co? Dzięki medytacji lepiej organizujemy swoje myśli, mamy nad nimi większą kontrolę i bardziej doceniamy daną chwilę.

Łatwe! Chyba jedyny problem polega na tym żeby o tym pamiętać:). Na podstawie filmiku Krzyśka Gonciarza zrobiłam krótką infografikę i plakat.

Czyli pobieraj plakat, skup się na dźwięku drukarki i nie martw się, że zużyjesz za dużo tuszu, czy to jest ważne w tym momencie?;)

 

Pliki do pobrania tylko do użytku prywatnego. Brak zgody na modyfikowanie grafik, wykorzystywanie ich w celach komercyjnych, sprzedawanie oraz rozpowszechnianie bez wiedzy i zgody autora.

 

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.