dla nauczycieli do druku flash cards Ilustracja plakat

Animal Flashcards. Wersja francuska, hiszpańska i angielska

By
Dzisiaj mój pierwszy wpis gościnny u Magdy (mam nadzieję, że nie ostatni :D). Magda zaprojektowała piękne karty do gry memory, które mogą wykorzystać nauczyciele, ale też rodzice, którzy chcą pouczyć dziecko (a może przy okazji siebie? 😉 ) języka hiszpańskiego, francuskiego lub angielskiego.
Memory to jedna z podstawowych gier wspomagających naukę języka. Świetnie sprawdza się zwłaszcza u młodszych dzieci, również tych, które jeszcze nie potrafią czytać. W tej grze ćwiczymy wymowę, słuchanie, poszerzamy słownictwo i oczywiście ćwiczymy pamięć.
Jeśli gramy w nią z dzieckiem, warto od początku mówić mu dane słowo  w języku obcym, bez pośrednictwa języka polskiego, np. odsłaniamy obrazek, na którym jest talerz i mówimy od razu „Plate/ assiette/ plato” idt., zamiast „To jest talerz – plate”. Dziecko już po obrazku widzi, co to za przedmiot, a dobrze, jeśli od razu będzie go kojarzyć ze słowem w języku obcym.

Jeśli chodzi o przedszkolaków, to warto zacząć od tematu, który znają i lubią – wiejskie zwierzęta zwykle idealnie się sprawdzają. Odsłaniamy kartę i mówimy: „la vaca / el caballo” etc. Gdy dzieci już dobrze poznają nazwy zwierząt, to można rozwinąć temat o odgłosy, czyli pytamy: – Jak robi krowa? (¿Cómo hace la vaca?).

Mamy nadzieję, że zabawa Wam się spodoba i wykorzystacie karty, zwłaszcza, że wieczory zrobiły się długie. Dajcie znać, jak się sprawdzają, to może zrobimy więcej 😉
Ania Dymek

Plakat w rozmiarze a3 (297x420mm)

Pliki do pobrania tylko do użytku prywatnego. Brak zgody na modyfikowanie grafik, wykorzystywanie ich w celach komercyjnych, sprzedawanie oraz rozpowszechnianie bez wiedzy i zgody autora.

 

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.